OPEN LAB

Atvērto darbnīcu cikls

 1. Pirms nedēļas jaunie mākslinieki – krīzes situāciju eksperti – sāka iekšējās pasaules izpētes darbu atvērtajā laboratorijā mentoru GolfClayderman vadībā, un – secinādami, ka raudāšana nepalīdz, – kā panaceju pandēmijai piesaka video mākslu un dejas.

 2. NAUDA

  Marta Mēness

  Kad iestājas krīze, prioritātes ir diezgan skaidras. Abrahams Maslovs savā rakstā „Cilvēka motivācijas teorija” 1943.gadā, kad krīze bija patiešām baisa, skaidro šo psiholoģijas teoriju, kur cilvēks sākumā mēģina apmierināt viszemākā līmeņa vajadzības un tikai tad nākamais līmenis kļūst par visspēcīgāk izteikto vajadzību, paaugstinot motivāciju to apmierināt. Māksla un kultūra šādās krīzes situācijās nostājas Maslova piramīdas pēdējā līmenī. Bet kā to izjūt paši mākslinieki?


  “Man ir tik daudz naudas, es nezinu ko ar to iesākt!”

  /Neviens mākslinieks Latvijā nekad/ 

  “VELTU ŠO MR.MYSTER UN VISIEM CITIEM MANIEM MĀKSLINIEKU DRAUGIEM, KURI JOPROJĀM IR DZĪVI.”

  /Marta Mēness/

  Bet māksliniece Marta Mēness nebēdā ne nieka, viņa zina, kas ir jādara, lai māksla beidzot kļūtu par jēdzīgu produktu - 

   “MUMS VAJAG NAUDU, PUPUS UN BEMBI! VISS BŪS KĀRTĪBĀ, DRAUGI, PIETIKS VISIEM!  BEZ IRONIJAS NEDZĪVOJIET, BEZ IRONIJAS VISS IR MAZS!” 

 3. ARBUZU GENOCIDS (A.K.A. AG)

  Pēters Riekstiņš, Ģirts Edvarts Stepiņš, Lote Strīķe

  Maza, ironiska pankroka žanra dziesma un performance par COVID-19 konspirācijas teorijām un neefektīviem protestiem, kas, par spīti to nepieciešamībai, plosās pasaulē, bet neizraisa nekādas izmaiņas

 4. ANTIDEPRESIJAS DEJU PROGRAMMA

  Jānis Jankevics, Uldis Hasners, Ģirts Edvarts Stepiņš

  Nevar noliegt, ka ilgstoši krīzes apstākļi var pasliktināt cilvēku mentālo veselību. Dziesma un tās videoklips apspēlē divu veidu reakcijas uz šādu stāvokli. Viena ir naivā un reizēm bīstamā doma, ka depresiju un trauksmi var vienkārši atgaiņāt ar dejām, priekiem un "pozitīvām domām". Otra ir gan zinātniski, gan praktiski pierādītā atziņa, ka kustība, mūzika un veselīga pašironijas deva var būt svarīgs komponents, lai cīnītos ar dažādiem psihiskajiem traucējumiem.

Built with Berta.me