(no sērijas, vai māksla var būt nepatiesa?)
Elza Ozola, Līga Vēliņa
2020
Mākslas darbā tiek pētītas attiecības starp kritisko teoriju un vardarbīgo kopēšanu. Iedvesmojoties no tādiem meistariem kā Munks un Džons Lenons - tiek sintezētas jaunas sinerģijas gan no necaurspīdīgām, gan caurspīdīgām struktūrām. Jau no pusaudžu gadiem autores aizrauj nemitīga cilvēka stāvokļa atšķirība. Tas, kas sākas kā ilgas, drīz vien tiek sarūsināts sakāves hegemonijā, atstājot tikai nihilisma izjūtu un jaunas izpratnes iespējamību. Kad smalkās kopijas sasalst, izmantojot ierobežotu un atkārtotu praksi, skatītājs tiek atstāts ar himnu pie kondīcijas šķautnēm.
Mākslas darbs ir randomizēti ģenerēts opensource vietnēs - sākot no nosaukuma un koncepta līdz vizuālajam materiālam.
VISJAUNĀKĀ GRUPA (Uldis Hasners, Diana Lelis, Elza Zīverte, Alex)
Cēlais mērķis: palīdzēt cilvēcei sa/pie.tuvināties, ir pārprasts un nesaprasts. Vīlies modernās sabiedrības ētiskajos, morāles pamatprincipos, pamet to un apmetas vientulībā. Cēlā mērķa radījums – internets – pavērsis kadru pret tā radītāju, kļuvis ne.radījums; Radītājs balansē starp tehnoloģisko haosu un veselo saprātu.
Laura Vilerte
Pateicoties dažādām mūsdienīgām programmām un tehnoloģijām cilvēki var aizvien mazāk uzticēties attēliem. Sākot ar dažādām mazām un pat nepamanāmām manipulācijām ar attēlu, līdz pat dažādiem filtriem ar kuru palīdzību izkropļojam paši savas sejas. Dažkārt izmantojam filtrus, lai padarītu sevi šķietami skaistākus, bet dažkārt izmantojam filtrus ironiski, par tiem uzjautrinoties.
„i (we) am (are) sitting in a zoom” ir divu attāli pazīstamu jauniešu-topošu mākslinieku pirmās ilgstošās sarunas kolāža, kas savā ziņā ir gan paaudzes portrets, gan asociatīva refleksija par saziņu 2020. gadā kā tādā. Kurp notiek virzība? Uz sakaru pārrāvumu, protams – vispirms tiecoties kļūt par skaņas vilni digitālajā telpā.
Kristers Krūms, Lote Anna Strīķe
Meklē mūs Instagram @smartglovesofficiallatvia, lai laimētu super modernus ziemas cimdus ;) un piesakies mūsu cimdiņu giveaway, ejot uz saiti https://giveaway.hotglue.me !!!
Mākslas darba/sociālā eksperimenta “Giveaway” galvenais mērķis ir atspoguļot cilvēku naivumu un medijpratības trūkumu sabiedrībā. Darbs radīts, cenšoties izcelt absurdumu, ko var sastapt interneta dzīlēs, aizklikšķinot nedaudz par tālu ziņkārības vai “varbūt paveiksies” dēļ.