OPEN LAB

Atvērto darbnīcu cikls

 1. Izmisuma projekcija

  (no sērijas, vai māksla var būt nepatiesa?)

  Elza Ozola, Līga Vēliņa

  2020 

   Mākslas darbā tiek pētītas attiecības starp kritisko teoriju un vardarbīgo kopēšanu. Iedvesmojoties no tādiem meistariem kā Munks un Džons Lenons - tiek sintezētas jaunas sinerģijas gan no necaurspīdīgām, gan caurspīdīgām struktūrām. Jau no pusaudžu gadiem autores aizrauj nemitīga cilvēka stāvokļa atšķirība. Tas, kas sākas kā ilgas, drīz vien tiek sarūsināts sakāves hegemonijā, atstājot tikai nihilisma izjūtu un jaunas izpratnes iespējamību. Kad smalkās kopijas sasalst, izmantojot ierobežotu un atkārtotu praksi, skatītājs tiek atstāts ar himnu pie kondīcijas šķautnēm.

  Mākslas darbs ir randomizēti ģenerēts opensource vietnēs  -  sākot no nosaukuma un koncepta līdz vizuālajam materiālam. 

  Documentācija

 2. Poētisks apcerējums – BAROTĀJS / LIFE FEEDS INTERNET, 2020

  VISJAUNĀKĀ GRUPA (Uldis Hasners, Diana Lelis, Elza Zīverte, Alex)

  Cēlais mērķis: palīdzēt cilvēcei sa/pie.tuvināties, ir pārprasts un nesaprasts. Vīlies modernās sabiedrības ētiskajos, morāles pamatprincipos, pamet to un apmetas vientulībā. Cēlā mērķa radījums – internets – pavērsis kadru pret tā radītāju, kļuvis ne.radījums; Radītājs balansē starp tehnoloģisko haosu un veselo saprātu.

 3. drošticība portretam 

  Laura Vilerte

  Pateicoties dažādām mūsdienīgām programmām un tehnoloģijām cilvēki var aizvien mazāk uzticēties attēliem. Sākot ar dažādām mazām un pat nepamanāmām manipulācijām ar attēlu, līdz pat dažādiem filtriem ar kuru palīdzību izkropļojam paši savas sejas. Dažkārt izmantojam filtrus, lai padarītu sevi šķietami skaistākus, bet dažkārt izmantojam filtrus ironiski, par tiem uzjautrinoties.

 4. i (we) am (are) sitting in a zoom

  „i (we) am (are) sitting in a zoom” ir divu attāli pazīstamu jauniešu-topošu mākslinieku pirmās ilgstošās sarunas kolāža, kas savā ziņā ir gan paaudzes portrets, gan asociatīva refleksija par saziņu 2020. gadā kā tādā. Kurp notiek virzība? Uz sakaru pārrāvumu, protams – vispirms tiecoties kļūt par skaņas vilni digitālajā telpā.

 5. Giveaway

  Kristers Krūms, Lote Anna Strīķe

  Meklē mūs Instagram @smartglovesofficiallatvia, lai laimētu super modernus  ziemas cimdus ;) un piesakies mūsu cimdiņu giveaway, ejot uz saiti  https://giveaway.hotglue.me !!!

  Mākslas darba/sociālā eksperimenta “Giveaway” galvenais mērķis ir atspoguļot  cilvēku naivumu un medijpratības trūkumu sabiedrībā. Darbs radīts, cenšoties izcelt  absurdumu, ko var sastapt interneta dzīlēs, aizklikšķinot nedaudz par tālu ziņkārības  vai “varbūt paveiksies” dēļ.

Built with Berta.me