OPEN LAB

Atvērto darbnīcu cikls

  1. Zils

    Anete

    Zinātnieki ir atklājuši, ka zila ielu apgaismojuma izvietošana pilsētvidē samazina vardarbību. Kā liecina pētījumi Narā, Japānā un Glāzgovā, Skotijā, būtiski samazinājās noziegumu – laupīšanu, izvarošanu, uzbrukumu,  arī pašnāvību skaits uz ielas. Turklāt ir pētījumi, kas liecina, ka zilās krāsas klātbūtne iedarbojas uz depresijas slimniekiem arī kā sava veida antidepresants.

    Šis ir pilnīgi duāls laikmets, kurā dzimtes locījumi mazāk ir par to, lai tiesiski sieviete varētu pielīdzināties vīrietim, bet vairāk par tiesībām būt sociāli daudzveidīgām, cienītām un pieņemtām būtnēm, neatkarīgi, kādi mēs esam un no kurienes nākam. Vai kurp dodamies. Šobrīd esošie sabiedrības pieņēmumi un standarti, ar kuriem saskaras jaunie pieaugušie, pieprasa unikalitāti, bet tajā pašā laikā iekļaušanos, un digitālās pasaules un sociālo mediju attīstība vēl vairāk izgaismo atšķirības cilvēku vidū un rada neiecietību, lielāku vai mazāku agresiju. Iespaidu.

    Apzinot gan fizisko, gan emocionālo agresiju, ko pieredz jaunieši, ir jāvērš uzmanība uz mentālo veselību, cik tā ir trausla, cik ļoti tai ir vajadzīga zila atblāzma, lai cilvēks var būt. Pats savā locījumā.

     

  2. Vervētājs

    Kristers Krūms

    Iedvesmojoties no Holivudas filmās redzētajiem "vervētājiem" - tēlu ārējais izskats veidots tik košs un pamanāms, lai apkārtējo skatieni pievērstos tikai šim - ārējam, pirmā iespaida raksturojošajam elementam - dramatiskam un pārspīlētam, novēršot domas par katra indivīda iekšējo būtību. "Vervētājs" ir tēls, aiz kā slēpjas tā valkātājs. Atsedzot 'palagu' mēs varam meklēt un atrast autora 'es'. Uzdodot jautājumus: Vai joprojām pastāv viņš/viņa standarti un kādi tie ir? Kas ir vīrišķīgs? Vai vīrietim jābūt fiziski spēcīgam..? autors meklē atbildes, veidojot kontrastu, opozīcijas starp stereotipizēto un 'es' indivīdu.

  3. ES ESMU VIŅŠ UN VIŅA

    Elza Auguste Zīverte, 2020

    Ķermenis - sievietes, daba - sievišķā un vīrišķā.

  4. Androgīnais kubs

    Aleksands Cimermanis

    Hermētisma tradīcijā skaitlis 3, nepāra skaitlis, simbolizē sievieti un sievišķo enerģiju. Skaitlis 4, pāra skaitlis, simbolizē vīrieti un vīrišķo enerģiju. Androgīns [nejaukt ar “androgēns”] – bez izteiktām vienvienīga dzimuma īpašībām – paradoksāli, ir īpašība, kurā ietilpst minēto dzimumu apvienojums.

  5. Maldījies

    Rūdolfs Saulkalns

    Apmaldījies, staigājot pa mežu, meklēju savu vietu šajā sociāli ierobežotājā un apspiestā pasaulē. Šeit nav vietas citādiem brīvdomātājiem - izstumtajiem. Meklēju mājas starp kokiem, taču nespēju atrast sev īsto vietu. Iekšējais konflikts starp manu sievišķo un vīrišķo pusi neļauj man izpausties kā es vēlos. Vīriešiem nav pierasts izrādīt miesu, tāpēc to slēpju truli pelēkā kostīmā. Košās krāsas ir vienīgais kas dod man drošības un māju sajūtu.

  6. #biedrimansdzimumsmaninedefine

    Darba autori: Rūdolfs, Marta, Lote Anna

    Mainoties paaudzēm, grūst aizspriedumainais skats uz dzimumu lomām un dažādām dzimuma izpausmēm, tāpēc mēs – jaunieši cenšamies atrast un nostiprināt savu identitāti, eksperimentējot ar mūsu vizuālo tēlu un laužot sabiedrībā pieņemtos stereotipus.

    Paldies Open Lab, MPLab, kā arī mentorēm: Annemarijai Gulbei un Vikai Ekstai, par iespēju!

  7. delay

    Diana Lelis

    tautā trin mēles, ka viņas pulkstenis ir pusē – ceijers nostājies starp vienu vīru un čiripahām nindzjām, perfekti klātu lūpukrāsu un čevitpilnu muti ar saldējuma garšu, iekāpšanu laulības ostā un kūleņmešanu, ratiņstumdīšanu un naivo ku-kū..., tikmēr pats ceijerturētājs kļuvis mazliet muļķis

    She rises from her gentle bed,
    With thoughts of husband in her head,
    She eats her jam with lots of bread.
    Ready for the day ahead.

    Roses are red,
    Violets are blue,
    The movie is funny,
    And so are you.

    Sunflowers reach,
    Up to the skies,
    Our match is perfect,
    And so are our eyes.

Built with Berta.me